15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü ile İlgili İlmî Müzakere Yapıldı  
Yaklaşan “15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü” münasebetiyle fakültemiz öğrencileri ve öğretim üyeleri tarafından “İlmî Müzakere” düzenlendi. Toplantıda fakültemiz öğretim üyelerinden Dr. İbrahim Halil ERDOĞAN’ın Türk Akademik Araştırmalar Dergisi Uluslararası Multidisipliner Kongresinde sunduğu “Din İstismarı Bağlamında FETÖ-Nifak İlişkisi” adlı uluslararası tebliği ile “Akademik Tarih ve Düşünce Dergisi”nde yayımlanan “Geçmişten Günümüze Münafıkların Değişmeyen Faaliyetleri adlı uluslararası makalesi müzakere edildi. Müzakereye fakültemizde öğrenim gören yaklaşık yüz kişilik bir öğrenci grubu katıldı. Doç. Dr. Yasin PİŞGİN’in koordinatörlüğünde devam eden müzakere iki buçuk saat sürdü. Öğrencilerin makaleden hazırladıkları sunumu ile başlayan program, dinleyenlerin sorularını bizzat yazara sorması ile devam etti. Program sonunda yorum ve açıklamaları ile katkıda bulunan Doç. Dr. Yasin PİŞGİN programa iştirak eden öğrencilere ve öğretim üyelerine teşekkür etti.

 

0

Misyon

İslam bilimleri, kültürü ve medeniyeti alanında akademik araştırmalar yapıp bunları ilim dünyası ve kamuoyu ile paylaşmak, ülkemizin ve dünyamızın dinî ve ahlâkî nitelikli ihtiyaçlarını gözlemleyip onlar için uygun çözümler üretmek,nitelikli ve donanımlı ilahiyat uzmanları yetiştirmek, mensuplarına sistematik, tutarlı ve eleştirel bir bakış açısı kazandırmak, kimliğimizi belirleyen değerlerimizi sadece korumakla yetinmeyip aynı zamanda geliştirerek de toplumsal huzurun devamlılığına katkıda bulunmak, bu amaçlar doğrultusunda kamu kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile sürekli işbirliği yapmaktır.

Vizyon

Dini, ana kaynaklarına göre anlayan ve yorumlayan, yüzyılların oluşturduğu ilahiyat ve ilim birikimi ile insanlığın kazanımlarından faydalanarak kendi akademik geleneğini ortaya koyan, ilim namusunu ve ahlâkî kaygıları her şeyin önüne alan, nesnelliği önemsemekle birlikte öznel yaklaşımları da tahlil eden, bu toprakların kıymetini ve sahip olduğu değerleri bilen, alanında öncü bir fakülte olabilmektir.

İletişim

İlahiyat Fakültesi
Akdeniz Üniversitesi Dumlupınar Bulvarı 07058 Konyaaltı – Antalya / TÜRKİYE
Tel: 0 242 227 44 58
Tel: 0 242 227 44 96