Fakültemiz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü Arasında Mesleki Eğitimi Geliştirme Projesi Protokolü İmzalandı

Meslekî Eğitimi Geliştirme Projesi Protokolü

Fakültemiz İle İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü Arasında Meslekî Eğitimi Geliştirme Projesi Protokolü İmzalandı

 222

Antalya Valiliği’nde 8 Ocak 2013 – Salı günü gerçekleşen törende Antalya Valisi Dr. Ahmet ALTIPARMAK, Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet YAMAN, İl Millî Eğitim Müdürü Osman Nuri GÜLAY ve İl Müftüsü Ahmet ÇELİK ile birlikte Meslekî Eğitimi Geliştirme Projesi Protokolü’ne imza attı.

İmzalanan protokol ile ilimizdeki okullarda görev yapan İmam-Hatip Lisesi ve Ortaokulu Meslek Dersleri öğretmenleri ile Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmenlerine İlâhiyat Fakültesi öğretim üyeleri tarafından meslekî formasyonlarını geliştirmek ve yükseltmek üzere kurslar ve dersler verilecek. Bu çerçevede Fakültemiz, proje kapmasındaki okullarda görev yapan yöneticiler, meslek dersleri öğretmenleri, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmenleri ve ilgili diğer branş öğretmenlerine yönelik hizmet içi eğitim faaliyetleri, meslek tanıtımı ve kariyer günleri, çalıştay, panel, konferans, seminer vb. etkinliklerle destekte bulunacak.

221

0

Misyon

İslam bilimleri, kültürü ve medeniyeti alanında akademik araştırmalar yapıp bunları ilim dünyası ve kamuoyu ile paylaşmak, ülkemizin ve dünyamızın dinî ve ahlâkî nitelikli ihtiyaçlarını gözlemleyip onlar için uygun çözümler üretmek,nitelikli ve donanımlı ilahiyat uzmanları yetiştirmek, mensuplarına sistematik, tutarlı ve eleştirel bir bakış açısı kazandırmak, kimliğimizi belirleyen değerlerimizi sadece korumakla yetinmeyip aynı zamanda geliştirerek de toplumsal huzurun devamlılığına katkıda bulunmak, bu amaçlar doğrultusunda kamu kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile sürekli işbirliği yapmaktır.

Vizyon

Dini, ana kaynaklarına göre anlayan ve yorumlayan, yüzyılların oluşturduğu ilahiyat ve ilim birikimi ile insanlığın kazanımlarından faydalanarak kendi akademik geleneğini ortaya koyan, ilim namusunu ve ahlâkî kaygıları her şeyin önüne alan, nesnelliği önemsemekle birlikte öznel yaklaşımları da tahlil eden, bu toprakların kıymetini ve sahip olduğu değerleri bilen, alanında öncü bir fakülte olabilmektir.

İletişim

İlahiyat Fakültesi
Akdeniz Üniversitesi Dumlupınar Bulvarı 07058 Konyaaltı – Antalya / TÜRKİYE
Tel: 0 242 227 44 58
Tel: 0 242 227 44 96