Kutlu Doğum Haftası Makale Yarışmasında Ödül Kazanan Öğrencilerimiz

2013 yılı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Fakültemiz öğrencileri arasında düzenlenen, 1.ye 300 TL, 2.ye 200 TL, 3.ye 150 TL, 4. ve 5.ye de 100’er TL ödül verildiği “Hz. Peygamber ve İnsan Onuru” konulu makale yarışmasında dereceye girenler belli oldu:

1. Birinciliğe değer makale bulunamamıştır.

2. Mustafa Abdüssamet BALAMAN

3. Büşra KIZMAZ

4. Esin YAVUZKAN

5. Bedirhan GÜVEN

Dereceye girenlerin ödülleri, 15 Nisan 2013 Pazartesi günü saat: 20:00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen ve Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Ahmet YAMAN’ın da konuşmacı olarak katıldığı Kutlu Doğum Programı sonrasında verildi.

0

Misyon

İslam bilimleri, kültürü ve medeniyeti alanında akademik araştırmalar yapıp bunları ilim dünyası ve kamuoyu ile paylaşmak, ülkemizin ve dünyamızın dinî ve ahlâkî nitelikli ihtiyaçlarını gözlemleyip onlar için uygun çözümler üretmek,nitelikli ve donanımlı ilahiyat uzmanları yetiştirmek, mensuplarına sistematik, tutarlı ve eleştirel bir bakış açısı kazandırmak, kimliğimizi belirleyen değerlerimizi sadece korumakla yetinmeyip aynı zamanda geliştirerek de toplumsal huzurun devamlılığına katkıda bulunmak, bu amaçlar doğrultusunda kamu kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile sürekli işbirliği yapmaktır.

Vizyon

Dini, ana kaynaklarına göre anlayan ve yorumlayan, yüzyılların oluşturduğu ilahiyat ve ilim birikimi ile insanlığın kazanımlarından faydalanarak kendi akademik geleneğini ortaya koyan, ilim namusunu ve ahlâkî kaygıları her şeyin önüne alan, nesnelliği önemsemekle birlikte öznel yaklaşımları da tahlil eden, bu toprakların kıymetini ve sahip olduğu değerleri bilen, alanında öncü bir fakülte olabilmektir.

İletişim

İlahiyat Fakültesi
Akdeniz Üniversitesi Dumlupınar Bulvarı 07058 Konyaaltı – Antalya / TÜRKİYE
Tel: 0 242 227 44 58
Tel: 0 242 227 44 96